Alicja Madecka

Alicja Madecka (26.04.2012)
Choruje na aberrację chromosomową ( mutacja chromosomowa). Choroba objawią się opóźnionym rozwojem psychoruchowym i opóźnieniem mowy.

Ala`Gdy Ala się urodziła, wszystko wydawało się takie piękne. Niestety tylko wydawało.. Podczas narodzin doszło do wylewów w mózgu. Świat dla nas na chwilę się zatrzymał, wszystko przestało istnieć, nic nie miało znaczenia, tylko zdrowie naszej córeczki – wspomina mama.
Po 8 miesiącach wylewy się wchłonęły, lecz nie wszystko było tak jak być powinno. Z niepokojem przyglądaliśmy się naszej córce i z niecierpliwością czekaliśmy na kolejny etap jej rozwoju – na podnoszenie główki,  przewracanie na boczki, gaworzenie czy siadanie. Bezskutecznie. Lęk i niepokój rósł z każdym dniem coraz bardziej. Wysyłano nas na rehabilitację i badania genetyczne, które potwierdziły diagnozę.  To był strzał prosto w serce – wspomina z łzami w oczach mama.
Zaczęła się walka o lepsze życie. „Najbardziej boli widok dzieci zdrowych, bawiących się i wołających „ mamo” „. Wszystko było nie tak.  Do 2 roku życia rozwój Ali zatrzymał się w miejscu, zbuntował się, jakby testując nasza cierpliwość. Dziś Ala ma 4 latka i potrafi siedzieć, chodzić z podtrzymaniem i gaworzyć. Dzięki nieustającej rehabilitacji kontakt z nią jest coraz lepszy. Każdy postęp daje wiele  radości, sprawia że czujemy się coraz to bardziej silni i zmotywowani do działania.
Małymi kroczkami planujemy dojść na  sam szczyt.
Nikt nie wie co będzie dalej, nikt nie wykluczył, że będzie lepiej. Jednak czy i w jakim stopniu Ala osiągnie kolejny sukces zależy od intensywnej rehabilitacji..

Ala

Cel szczegółowy: Alicja Madecka