Filip Antończyk

Filip urodził się 1 października 2015 roku jako zdrowe dziecko. Po powrocie do domu zaczęły się problemy z karmieniem. Filip jadł mało, coraz mniej, aż w końcu trafiliśmy do szpitala, z którego Filip wyszedł już z sondą nosowożołądkową. Sonda towarzyszy nam do dzisiaj. Filip nie przyjmuje pokarmów drogą doustną, nie kosztuje, nie uczy się smaków, nie cieszy jedzeniem jak jego rówieśnicy.

Choruje na zaburzenia ze spektrum autyzmu i zaburzenia karmienia.Jesteśmy pod opieką poradni żywieniowej, gastrologa, neurologa, psychologa, neurologopedy, fizjoterapeuty i innych specjalistów.

Oswajamy naszego syna z jedzeniem, uczymy go akceptować pokarmy, zapachy, faktury co jest trudne zarówno dla niego jak i dla nas, ponieważ na sam widok jedzenia Filip reaguje wymiotami. Wierzymy jednak, że któregoś dnia Filip usiądzie z nami do stołu i zjemy wspólny posiłek.

Aby było to możliwe konieczna jest kosztowna terapia, badania i specjalistyczne oprzyrządowanie. Prosimy, pomóż naszemu synowi.

Jak pomóc?
Przekaż swój 1,5%