Bartosz Glenc

Glenc Bartosz(12.04.2014)

Choruje na przepuklinę oponowo rdzeniowa i wodogłowie. Dodatkowo cierpi na  zaburzenie funkcji pęcherza moczowego, zez, oczopląs i niedosłuch umiarkowany.

BartusGW 30 tygodniu ciąży wraz z usłyszeniem diagnozy nasz świat runął, nasze marzenia prysły, a plany się rozmazały.  Ból i rozpacz pogłębiały tylko słowa lekarzy informujący o aborcji i uświadamianiu nas jak bardzo nasz syn nie będzie samodzielny. Dla nas taka ewentualność nie istniała.
Zaraz po narodzinach Bartuś miał przeprowadzoną plastykę przepukliny w celu zamknięcia rany. Niedługo potem wstawiona została zastawka, która odprowadza płyn mózgowo rdzeniowy do otrzewnej.  Po 44 długich i niepewnych dniach walki nasz syn wrócił do domu i swojego kolorowego pokoju.

Zaczął się nowy, zupełnie inny niż planowaliśmy etap życia. Nasze wielkie plany, oczekiwania i perspektywy na przyszłość Bartusia, prysły jak bańka mydlana. Priorytetem stało się życie, a zaraz po nim pragnienie ujrzenia pierwszych kroków. Jednak to sam szczyt góry. Obecnie pracujemy nad tym, aby Bartuś potrafił samodzielnie siedzieć. Tak niewiele, a tak wiele. Jedyną bronią na drodze walki o lepsze życie jest intensywna i wielospecjalistyczna rehabilitacja.

Rytm dnia  wyznaczają ćwiczenia i wizyty lekarskie. Bartuś jest pod opieką chirurga, neurochirurga, neurologa, dr rehabilitacji, ortopedy, audiologa, kardiologa, okulisty. Rehabilitacja odbywa się 7 razy w tygodniu, tak naprawdę niewiele czasu zostaję na zabawę..

BartusG2Do choroby można się przyzwyczaić, ale czy można się z nią pogodzić? Chyba nigdy. – Mówi mama.
Musimy być wyjątkowo czujni i uważni. W każdej chwili zastawka może się zatkać, wtedy liczą się minuty.
Nie raz trudno pohamować łzy, zwłaszcza  gdy widzę  zdrowe i biegające dzieci. 
Mimo wielu przeszkód, ran i przeciwności pragniemy wspinać się na sam wierzchołek –  po zdrowie naszego syna, który daje nam niezmierzone pokłady siły i miłości.

DSC_5483

 

Jak pomoc?

Przekaż swój 1%
KRS: KRS: 0000364436
Cel szczegółowy: Bartosz Glenc

Przekaż darowiznę:
68 8470 0001 2001 0044 2985 0001
Fundacja Ogniwo
ul. Towarowa 4
44-330 Jastrzębie – Zdrój

w tytule wpisując: Bartosz Glenc

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.