Paulina i Ewelina Gruszecka

Paulinka i Ewelinka to bliźniaczki.  Przyszły na świat 2 marca 2017 roku w 31 tygodniu ciąży.

Ewelinka urodziła się z masywnym wodogłowiem, przez co ma duże opóźnienia psychomotoryczne – jeszcze nie potrafi chodzić.  Ma też problemy ze słuchem i wzrokiem, jest karmiona przez pega. Z powodu urazu mózgu Ewelinka choruje także na padaczkę.

Paulinka oprócz problemów związanych z wcześniactwem – opóźnionym rozwojem psychoruchowym, słabym napięciem mięśniowym i zaburzeniami integracji sensorycznej – przeszła w 6 dobie życia posocznicę. Ma zaburzenia rozwoju mowy. Stwierdzono u niej alalię.

Dziewczynki wymagają intensywnego wspomagania rozwoju poprzez odpowiednie terapie i częstą rehabilitację w domu i poza nim.

Jak pomóc?
KRS: 0000364436