III edycja projektu finansowanego ze środków Fundacji PZU

JESTEŚMY ZAWSZE RAZEM W DĄŻENIU DO SPRAWNIEJSZEGO ŻYCIA

III EDYCJA

finansowanego ze środków Fundacji PZU.

Celem projektu jest przeprowadzenie równoczesnej rehabilitacji dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców/opiekunów. Należy pamiętać, że nie tylko osoby niepełnosprawne potrzebują rehabilitacji, leczenia ale również ich opiekunowie, którzy bardzo często mają przeciążony aparat ruchu za przyczyną systematycznej, stałej pracy przy osobie niepełnosprawnej.

Równoczesna rehabilitacja będzie dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów bardzo korzystna pod względem zdrowotnym ekonomicznym i czasowym.

Miejscowość realizacji projektu

JASTRZĘBIE ZDRÓJ

Projekt skierowany jest dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów z gmin:

Mszana, Krzyżanowice, Gorzyce, Turza Śl.

i miejscowości: Połomia, Skrzyszów, Marklowice.

Dzięki temu, że rehabilitacja dla obojga będzie się odbywała równocześnie w dużym stopniu opiekunowie, którzy zazwyczaj czekają bezczynnie w poczekalni, gdy ich dziecko niepełnosprawne poddawane jest zabiegowi rehabilitacyjnemu, będą również w tym samym czasie poddawani rehabilitacji.

Dzięki bezpośredniemu kontaktowi z rodzicami/opiekunami dzieci niepełnosprawnych, jak również pod wpływem obserwacji i wywiadu ustnego oraz przeprowadzonej ankiecie uzyskaliśmy informację o coraz częściej występującym problemie braku środków finansowych na rehabilitację niepełnosprawnych i problemach ze swoim zdrowiem.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenia

tel. kontaktowy 503 060 756