Mateusz Szulerecki

Mateusz Szulerecki (09.09.2006)

Mateuszek już w pierwszej dobie życia musiał przejść poważną operację zamknięcia rozszczepionego rdzenia kręgowego. To był bolesny dla nas wszystkich początek nowej drogi życia.

Rozszczep kręgosłupa jest bardzo poważną wrodzoną i nieuleczalną wadą rozwojową. Rozpoznanie, leczenie i przebieg tego schorzenia zależy od rozmiaru wady i stopnia komplikacji.
Nasz syn niestety stale boryka się z konsekwencjami choroby. Największą trudnością jest utrzymanie równowagi(szczególnie w pozycji stojącej) a także problemy z prawidłowym pisaniem. Dodatkową barierą są koślawe stopy, które utrudniają prawidłowy chód.

Naszym i syna marzeniem jest, aby był całkowicie samodzielny. Nigdy nie wyleczymy Mateuszka, bo to niemożliwe, ale dzięki stałej i intensywnej rehabilitacji możemy poprawić jego jakość życia, popracować nad chodem, równowagą i napięciem mięśniowym, a co najważniejsze uchronić przed wózkiem.

Choroba ogranicza ciało syna, jednak nie odebrała mu uśmiechu i rozwoju intelektualnego. Mateusz jest bardzo zdolnym uczniem i stale zadziwia nas swoimi osiągnięciami matematycznymi.

mati2

Jak pomoc?
Przekaż swój 1%
KRS: KRS: 0000364436
Cel szczegółowy: Mateusz Szulerecki

Przekaż darowiznę:
68 8470 0001 2001 0044 2985 0001
Fundacja Ogniwo
ul. Towarowa 4
44-330 Jastrzębie – Zdrój

w tytule wpisując: Mateusz Szulerecki

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.