Sebastian Świerczek

Sebastian Świerczek (28.11.2002)
Cierpi na mózgowe czterokończynowe piramidowe porażenie dziecięce, padaczkę lekooporna, opóźnienie psychorozwoju, upośledzenie głębokie, wadę wzroku.

SebastianSebastian urodził się jako wcześniak. Ze względu na niewydolność krążeniowo oddechową oraz podejrzenie arytmii serca został od razu przewieziony na OIOM.  Wtedy po raz pierwszy poczuliśmy to ukłucie i ból serca. Stan Sebastiana był ciężki, a jego malutkie ciało oplatało dziesiątki kabli i urządzeń. Wszystko mam jakby za mgłą, wszystko zamazywały łzy smutku – wspomina mama.
Po wybudzeniu z śpiączki farmakologicznej i pokonaniu wszystkich przeciwności losu udało się przywitać Sebastiana w jego prawdziwym domu.  Pojawiło się światełko szczęścia w tunelu które nagle szybko zgasło. Po kilku dniach syn z powodu napadów padaczkowych trafił z powrotem do szpitala. Kolejny łzy, kolejny krzyż, kolejne cierpienie.

Przetrwaliśmy i to.  Niestety napady padaczkowe występują do dziś. Są rzadkie, ale silne.

Mimo wszystko, choroba na stałe zostawiła swój ślad. Sebastian nie jest samodzielny i wymaga stałej opieki. Nie umie samodzielnie chodzić i  jeść. Komunikuje się z nami pojedynczymi słowami, lecz nie zawsze w pełni potrafi wyrazić swoje uczucia i potrzeby.

Sebastian1Gdy miał 8 lat przeszedł operacje podcinania ścięgien, dzięki której  „ stanął na nogi” i chodzi podtrzymywany. Jest to dla nas niezwykły widok.  Takich widoków pragnęlibyśmy więcej, dlatego skrycie marzymy, aby nasz syn zaczął samodzielnie lub z pomocą balkoniku chodzić.  Jednak aby doczekać tych niezwykle ważnych dla nas chwil konieczna jest intensywna i nieustanna rehabilitacja, dzięki której małymi kroczkami nieustannie pniemy się do przodu.

Pomimo ciągłych przeciwności losu i kłód rzucanych pod nogi nasz syn jest pogodnym i radosnym chłopakiem, który daje mnóstwo miłości i ciepła.  Całkiem nieźle radzi sobie na wózku i chyba rozumie znacznie więcej niż nam się wydaje.

 

Jak pomoc?
Przekaż swój 1%
KRS: KRS: 0000364436
Cel szczegółowy: Sebastian Świerczek

Przekaż darowiznę:
68 8470 0001 2001 0044 2985 0001
Fundacja Ogniwo
ul. Towarowa 4
44-330 Jastrzębie – Zdrój

w tytule wpisując: Sebastian Świerczek

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.