Wiktoria Garsztka

Dnia 22 stycznia 2008 roku w 27 tygodniu ciąży przyszła na świat Wiktoria.  Stwierdzono u niej niewydolność oddechową RDS III°, obustronne zapalenie płuc, niewydolność krążeniową, infekcje dróg moczowych, obustronne krwawienie dolomitowe, wodogłowie pokrwotoczne, niedokrwistość wtórną, żółtaczkę, dysplazję oskrzelowo-płucną, retinopatię wcześniaczą, skrajne wcześniactwo.

Wiktoria swoje pierwsze miesiące życia spędziła na oddziale intensywnej terapii oraz neurochirurgii dziecięcej. Przeszła wiele operacji.  Po 6 miesiącach wróciła do domu, jednak wciąż każdego dnia walczymy o jej zdrowie. W dalszym ciągu jest pod opieką specjalistów : neurochirurga, neurologa, ortopedy, okulisty, gastrologa, logopedy, psychologa oraz rehabilitantów.

Wiktoria skończyła już 9 lat i jako dziecko z mózgowym porażeniem poddawana jest bardzo intensywnej rehabilitacji, niezbędny jest również bardzo drogi sprzęt specjalistyczny (często niepokrywany w 100% przez NFZ), porusza się na wózku, (25.07.2017 po drugiej już operacji lewego biodra), ma zdiagnozowane występujące cechy autystyczne. Zaburzenia pokarmowe, wydalnicze (potrzeba leczenia biomedycznego). Jej rozwój psychoruchowy jest bardzo zaburzony i opóźniony. Wiki wymaga codziennej rehabilitacji i będzie jej wymagała do końca życia.  Wszystko to wymaga sporych nakładów finansowych.

 

Jak pomóc?
Przekaż swój 1%
KRS: KRS: 0000364436
Cel szczegółowy: Wiktoria Garsztka

Przekaż darowiznę:
68 8470 0001 2001 0044 2985 0001
Fundacja Ogniwo
ul. Towarowa 4
44-330 Jastrzębie – Zdrój

w tytule wpisując: Wiktoria Garsztka

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.