Bartosz Ćwiek

Bartosz Ćwiek (07.12.2003)

Urodził się jako wcześniak z waga 600 g, w 35 tyg ciąży.  Z dniem narodzin musiał rozpocząć swoją pierwszą  i najważniejszą walkę – walkę o życie, którą wygrał.
Pomimo wygranej nie wszystko zakończyło się tak jak powinno.  Z czasem zauważyłam, że syn nie rozwija się tak jak inne dzieci. Jak się okazało matczyna intuicja nie zawiodła – wkrótce padła diagnoza : dziecięce porażenie mózgowe czterokończynowe.

Od 4 miesiąca życia zaczęła się intensywna rehabilitacja, która trwa do dziś i  stale usprawnia Bartosza dając  szansę na lepsze życie.

Dziś Bartek potrafi siedzieć, chodzić, komunikować się, wyrażać swoje opinie i uczucia. Uczęszcza do szkoły, gdzie jest objęty nauczaniem specjalnym.  Dodatkowo  bierze udział w zajęciach indywidualnych z panią psycholog.

Najtrudniejsze konsekwencje choroby to problemy z słuchem, wzrokiem i drżenie rąk, które znacznie utrudniają egzystencje.
Bartek przeszedł już wiele operacji m.in.: na serce, przepuklinę, wodniaka i korekcję oczu.
Jednak pomimo wszelkich przeciwności i trudności jest pogodnym i radosnym chłopakiem.

Cel szczegółowy: Bartosz Ćwiek

w tytule wpisując: Bartosz Ćwiek