Ada Gazda

Ada urodziła się 26-08-2014 w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym im. Prof. Kornela Gibińskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Po dwóch godzinach została przewieziona do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II, gdzie przebywała do 03-10-2014. 

Liczne badania wykonane w GCZD wykazały, że Ada urodziła się z wieloma problemami zdrowotnymi. Najpoważniejsze okazały się wylewy krwi do mózgu, skutkiem których jest między innymi wzmożone napięcie mięśniowe w kończynach oraz obniżone napięcie mięśniowe w osi ciała. Córka ma również zaćmę wrodzoną na obydwu oczach oraz trombofilię. 

10403683_1543967265863848_6643091933397591103_n
Nieprawidłowe napięcie mięśniowe powoduje opóźnienie rozwoju ruchowego. Dodatkowo negatywny wpływ na ten rozwój mają problemy ze wzrokiem, które nie są tylko efektem zaćmy ale również szkód wyrządzonych w mózgu przez wylewy krwi. 

Narodziny Ady były dla nas ciężkim okresem, nie było wiadomo jak dalej potoczą się losy naszej córki. Gdy szok minął rozpoczęliśmy walkę o jej zdrowie i lepszą przyszłość. Zorganizowaliśmy wizyty rehabilitantów ruchowych zarówno domowe jak i wyjazdowe. Udało nam się zorganizować wizyty domowe osób prowadzących rehabilitację wzroku oraz wczesne wspomaganie rozwoju. 

Po zapewnieniu tak intenBez tytułusywnej rehabilitacji jak to tylko możliwe zaczęliśmy się zastanawiać co jeszcze można zrobić. Okazało się, że bardzo pozytywne efekty u dzieci posiadających podobne problemy zdrowotne jak nasza Ada mogą dawać przeszczepy komórek macierzystych. W Polsce terapia komórkami macierzystymi jest traktowana jako eksperyment medyczny i w związku z tym nie jest finansowana przez NFZ. 

W lutym spotkaliśmy się z dr n. med. Dariuszem Boruczkowskim. Podczas spotkania podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu terapii komórkami macierzystymi. 

Po otrzymaniu kosztorysu przeprowadzenia dziesięciu przeszczepów, który opiewa na 102 tysiące złotych, zdaliśmy sobie sprawę, że sami nie jesteśmy w stanie sfinansować tej terapii. W związku z czym zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o pomoc finansową. 

Wszelkie informacje na temat choroby oraz leczenia i rehabilitacji Ady możecie Państwo znaleźć na:
– naszym blogu http://zdrowieady.pl/ 
– Facebooku https://www.facebook.com/zdrowieady 

Wierzymy, że z Państwa pomocą uda nam się zrobić wszystko co tylko możliwe, aby stan zdrowia naszej córki Ady znacząco się poprawił.

Jak pomoc?
Przekaż swój 1%
KRS: KRS: 0000364436
Cel szczegółowy: Ada Gazda 

Przekaż darowiznę:
68 8470 0001 2001 0044 2985 0001
Fundacja Ogniwo
ul. Towarowa 4
44-330 Jastrzębie – Zdrój

w tytule wpisując: Ada Gazda

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.