Gabriella Sałkowska

Jak pomóc?
Przekaż swój 1%
KRS: 0000364436
Cel szczegółowy: Gabriella Sałkowska

Przekaż darowiznę:
68 8470 0001 2001 0044 2985 0001
Fundacja Ogniwo
ul. Towarowa 4
44-330 Jastrzębie – Zdrój

w tytule wpisując: Gabriella Sałkowska

Gabi urodziła sie jako wcześniak w 2018 roku. Po kilku tygodniach przebywania w inkubatorze zdiagnozowano u niej Zespół Downa. Wcześniejsze wyniki badań nie były jednoznaczne. Mieliśmy nadzieję… Niestety. Ta informacja zwaliła nas z nóg. A potem przychodziły kolejne; zapalenie oskrzeli, sepsa, VSD – ubytek przegrody miedzy-komorowej serca wymagający operacji.

To były najtrudniejsze chwile naszego życia. Przepełniał nas smutek, lęk i bezradność.

Gabi jest naszym jedynym dzieckiem. Dziś ma 3,5 roku i jest przysłowiowym oczkiem w głowie. To wspaniała, pełna energii i radości dziewczynka.

Pierwsze kroki postawiła mając dwa latka.”Uciekająca” nóżka, pochyłe przygarbione plecy, hipermobilność i wiotkość mięsni to nieprawidłowości, które utrudniają naszemu dziecku normalne funkcjonowanie.

Z powodu słabego napięcia mięśniowego Gabrysia nie korzysta z nocnika, nie pije z kubka samodzielnie. Schody to trudność nie do pokonania.

Zaburzenia integracji sensorycznej oraz obniżony poziom koordynacji ruchowej sprawia ze nasze dziecko ma duże trudności z utrzymaniem równowagi, często potyka się, przewraca.

Gabrysia nie mówi. Stwierdzono również niedosłuch. Komunikujemy się z nią za pomocą Makatona i PECS.

Pomimo opieki audiologa, kardiologa, logopedy i fizjoterapeutów deficyty w rozwoju psychofizycznym naszego dziecka są duże co utrudnia jego rozwój i codzienne funkcjonowanie.

Walczymy, by poprawić jakość życia naszej córeczki oraz w miarę samodzielne jej funkcjonowanie. Przed nami długa droga. Nasz jedyny lek to systematyczna i bardzo intensywna rehabilitacja na każdej płaszczyźnie jej rozwoju.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.